Campania „Săptămâna Familiei, săptămâna fără TV, 22-28 noiembrie 2010″

     Școala Generală Ceauru s-a alăturat campaniei organizate de Asociația Zibo Help din Satu Mare.

     Peste 100 de elevi de la școlile din comuna Bălești au participat  joi, 25 noiembrie 2010, la vizite gratuite la Muzeul Județean ”Alexandru Ștefulescu” și la Muzeul de Artă.  Acțiunea face parte dintr-o campanie inițiată de  Asociația Zibo Help din Satu Mare, numită „Săptămâna Familiei, săptămâna fără TV, 22-28 noiembrie 2010″.

     Obiectivele acestei acțiuni sunt conștientizarea părinților privind pericolul privitului la televizor și navigării pe internet în educația și formarea copiilor, educarea părinților în ceea ce privește controlul parental, regăsirea timpului petrecut in familie. Ziua de joi, 25 noiembrie, a fost dedicată ieșirilor in parc, organizării de concursuri, vizitelor la muzee, vizite la bibliotecă, grădini zoologice sau activităților comune părinți – școală.

     Acțiunea a fost coordonată de profesorii Elena Cristina Năgăra, Daniel Drumen, Adrian Popescu și Anamaria Berca.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s