Concursul Național ”Vertical” apreciat de MECTS

Doamna profesoară Liliana Preoteasa, director general DIRECȚIA GENERALĂ EDUCAȚIE ȘI ÎNVĂȚARE PE TOT PARCURSUL VIEȚII, a trimis Școlii Generale Ceauru o adresă în care se specifică următoarele despre Concursul Național VERTICAL(aviz MECTS nr 34 092/30.03.2011):

”…apreciem inițiativa de a organiza și desfășura timp de mai multe ediții un concurs destinat elevilor capabili de performanță. Concursul ”Vertical” este o activitate vizând performanța elevilor atât la limba română cât și matematică și poate stimula interesul acestora privind abordarea interdisciplinară a două domenii diferite.

Vă dorim împliniri și spor în activitate.”

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s