”Ziua Curățeniei” în comuna Bălești

Judeţul Gorjul s-a situat pe locul doi în ceea ce priveşte gradul de implicare la nivelul comunităţii, cu 2,81% participare şi pe locul cinci în ceea ce priveşte numărul de voluntari mobilizaţi, amintind aici 10.604 de persoane.  Referitor la deşeurile colectate, numărul de saci adunaţi este de aproximativ 30.000.

Școala Generală Ceauru a mobilizat circa 200 de elevi de la școlile din comuna Bălești coordonați de profesorii Cornel Șomîcu, Ionela Ioniță, Lorelai Popescu, Elena Guran, Violeta Ilin, Daniel Drumen, Andrei Popete-Pătașcu ș.a.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s