Zilele comunei Băleşti, 6-8 septembrie 2010

În cadrul complexului de manifestări desfăşurat sub egida ZILELOR COMUNEI BĂLEŞTI, ediţia a IV-a, 6-8 septembrie 2010, Şcoala Generală Ceauru a găzduit în data de 7 septembrie 2010, lansarea cărţilor: „File din istoria şcolii gorjene” autor prof. Cornel Şomâcu, „Comuna Băleşti. Ediţie de documente”, vol. II, autor jr. Daniel Cişmaşu şi „Îngeri la zid” autor Andrei Popete-Pătraşcu, precum şi prezentarea site-ului de internet al şcolii. În condiţii grafice atractive, site-ul propune vizitatorilor săi informaţii despre dotarea şi structurile Şcolii Generale Ceauru, activităţile, proiectele sau performanţele elevilor şi cadrelor didactice.  

 

Au luat cuvântul la eveniment: ing. Aristică Paicu – primarul comunei Băleşti, prof. Alexandru Bratu – directorul Direcţiei Judeţene a Arhivelor Naţionale Gorj, prof. Daniel Drumen, prof. Dumitru Firoiu, prof. Andrei Popete-Pătraşcu, jr. Daniel Cişmaşu şi prof. Cornel Şomâcu – directorul Şcolii Generale Ceauru.

În prezenţa invitaţilor, a cadrelor didactice şi elevilor Şcolii Generale Ceauru, prof. Constantin Negrea a susţinut un spectacol de cântece şi dansuri populare cu elevii Şcolii Generale Ceauru. 

Vom reveni în zilele următoare şi cu imagini filmate în timpul evenimentului.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s