Teatrul Dramatic „Elvira Godeanu” Târgu-Jiu: Piesa de teatru „Domnul Goe” de I.L. Caragiale

ELEVII ŞCOLII GENERALE CEAURU ÎN VIZITĂ LA TEATRU…

     Marţi seara, începând cu orele 17.00, sala Teatrului Dramatic Elvira Godeanu din Târgu-Jiu s-a dovedit neîncăpătoare pentru eleviii Şcolii Generale Ceauru, care au vizionat piesa „Domnul Goe” de Ion Luca Caragiale. Elevii şi profesorii lor au fost încântaţi de spectacol, urmărind cu atenţie personajele şi replicile acestora  pline de haz. Actorii Teatrului Dramatic Elvira Godeanu s-au pregătit aproximativ două luni pentru ca spectacolul să fie o reuşită, personajul principal (Domnul Goe) fiind interpretat de Octavian Oprea, elev al Şcolii Gimnaziale „Gheorghe Tătărăscu” din Târgu Jiu. 

     Subiectul operei scrise de I.L. Caragiale  şi talentul actorilor care au făcut parte din distribuţia spectacolului, regia vie şi dinamică au contribuit la succesul acestei piese, reacţiile şi aplauzele furtunoase de la final, ale elevilor Şcolii Generale Ceauru, răsplătind pe deplin prestaţia actorilor. 

Publicitate

Un gând despre &8222;Teatrul Dramatic „Elvira Godeanu” Târgu-Jiu: Piesa de teatru „Domnul Goe” de I.L. Caragiale&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s