Ziua Pământului sărbătorită în avans de elevii Școlii Generale Ceauru

Curatenie


Curățenie la Tămășești 14 aprilie 2011Curățenie la Tămășești

Circa 120 de elevi de la Școala Generală Ceauru au participat joi, 14 aprilie 2011, la o acțiune de ecologizare în satul Tămășești, o marcare de fapt a Zilei Pământului din 22 aprilie. Activitatea a fost organizată de Școala Generală Ceauru și Primăria Comunei Bălești

în colaborare cu Agenția de Protecția Mediului Gorj. La această acțiune coordonată de profesorii Cornel Șomîcu, Adrian Popescu și Dumitru Firoiu și-au mai dat concursul următoarele cadre didactice: Felicia Constantinescu, Elena Guran, Elena Năgâră, Gabriela Hortopan și Claudia Palcue.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s