ZIUA NAŢIONALĂ la Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru

Proiectul educaţional „1 Decembrie-Ziua Românilor” se desfăşoară timp de trei zile la Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru în coordonarea profesorilor Cornel Şomâcu, Andrei Popete-Pătraşcu şi Elena Guran. Printre invitaţi s-au aflat profesorul Ion Işfan-inspector şcolar general al judeţului Gorj, prof. Grigore Alexandrescu-inspector şcolar activităţi extraşcolare, jr. Dan Cismaşu-Serviciul Judeţean Gorj al Arhivelor Naţionale, ing. Aristică Paicu-primarul comunei Băleşti, prof. dr. Adelin Ungureanu-Palatul Copiilor Târgu-Jiu, prof. Dorel Şorop-Societatea de Ştiinţe Istorice, filiala Gorj ş.a. Şi-au adus o contribuţie importantă membrii Cercului de Istorie „Cultul Eroilor” de la Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu” coordonat de prof. Andrei Popete-Pătraşcu.007016021031033037050

Publicitate

Un gând despre &8222;ZIUA NAŢIONALĂ la Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s