Concursul Naţional VERTICAL 2013

În zilele de 26-27 aprilie 2013 se desfăşoară la Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru o nouă ediţie a Concursului Naţional Interdisciplinar VERTICAL. Competiţia se află în calendarul MEN 2013 la poziţia 428.

În comuna Băleşti sunt aşteptaţi circa 250 de elevi din mai multe judeţe, până acum fiind confirmată participarea elevilor din judeţele Vâlcea, Olt, Dolj şi Hunedoara. Organizatorii acestei competiţii ajunsă la ediţia a VII-a sunt Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru în colaborare cu Colegiul Tehnic „General Gheorghe Magheru” Târgu-Jiu, Şcoala Gimnazială „Sfântul Nicolae” Târgu-Jiu şi Colegiul Tehnic „Henri Coandă” Târgu-Jiu. Partenerii acestei manifestări sunt Ministerul Educaţiei Naţionale, Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj şi Universitatea „Constantin Brâncuşi” Târgu-Jiu. Întreaga manifestare este un proiect al Asociaţiei PRO VERTICAL  Târgu-Jiu.

Programul manifestărilor din 27 aprilie 2013 este următorul:

-8.45  Festivitatea de deschidere cu participarea oficialilor MEN, ISJ Gorj, Primăria şi Consiliul Local Băleşti

-9.00-10.30  Proba de Limba şi Literatura Română

-10.30-11.00  Pauză de masă

-11.00-12.30  Proba de Matematică

-13.00  CUPA VERTICAL la fotbal, ediţia a III-a, 2013

-16.00  Spectacol TRADIŢII ŞI OBICEIURI LA BĂLEŞTI realizat de elevii şcolilor organizatoare în colaborare cu Şcoala Populară de Artă, Palatul Copiilor şi Ansamblul „Brâuleţul”.

-17.00  Festivitatea de premiere a Concursului Naţional Interdisciplinar Vertical dar şi al celorlalte competiţii.100_7654

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s