Proiect Judeţean la Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru

 DSCN4996DSCN5002DSCN5008DSCN5017DSCN5035Elevii şi cadrele didactice de la Şcoala Gimnazială „Antonie Mogoş” Ceauru au organizat ieri, 20 noiembrie 2013, Proiectul „Uniunea Europeană; Raporturile dintre cetăţenii Statelor-membre şi instituţiile Uniunii”, desfăşurat în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj, Primăria şi Consiliul Local Băleşti, CJRAE Gorj, Palatul Copiilor Târgu-Jiu, Colegiul Tehnic “General Gheorghe Magheru” Târgu-Jiu, Asociaţia PRO VERTICAL şi  Asociaţia ŞCOALA GORJEANĂ.

       Manifestarea face parte din complexul de acţiuni  naţionale grupate sub genericul FESTIVALUL ŞANSELOR TALE 2013. Au conferenţiat pentru cei peste 80 de elevi participanţi şi 14 cadre didactice: prof. dr. Adelin Ungureanu-Palatul Copiilor Târgu-Jiu, ing. Aristică Paicu-primarul comunei Băleşti, prof. Ion Elena-director CJRAE Gorj, prof. Andrei Popete-Pătraşcu-redactor şef Revista ŞCOALA GORJEANĂ şi prof. Cornel Şomâcu, directorul şcolii gazdă.       

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s