Înscriere la clasa pregătitoare 2015

Grădiniţa Ceauru, locul unde funcţionează prima clasă pregătitoare de la Şcoala Gimnazială ANTONIE MOGOŞ

ANUNȚ

Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” Ceauru-Bălești organizează pentru anul școlar 2015-2016  trei clase pregătitoare care vor funcționa în următoarele locații:

-Grădinița Ceauru

-Grădinița Bălești

-Grădinița Cornești

În ziua de 21 februarie 2015 între orele 10.00-14.00 se desfășoară  ZIUA PORȚILOR DESCHISE în locațiile menționate, prilej  pentru părinți și viitorii elevi de a solicita toate informațiile necesare de la cadrele didactice și direcția școlii și de a vizita spațiile școlare.

Înscrierile se vor face la Secretariatul Școlii Gimnaziale ”Antonie Mogoș” Ceauru-Bălești în perioada 23 februarie-13 martie 2015 între orele 8.00-20.00, de luni până vineri, și 09.00-13.00 sâmbăta.

IMPORTANT

Copiii care împlinesc vârsta de șase ani până  pe 31 august 2015 vor fi înscriși în clasa pregatitoare, conform Metodologiei.

În clasa pregătitoare vor mai putea fi înscriși și copiii care împlinesc vârsta de șase ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie, însa numai daca dezvoltarea lor psihosomatica este corespunzătoare

În cazul copiilor care împlinesc șapte ani până  pe 31 august – dar care n-au fost înscrisi în învățământul primar in anul scolar 2014-2015 –, părinții vor putea opta pentruclasa I.

In perioada 16 februarie – 17 aprilie 2015  va functiona un telverde prin intermediul caruia parintii vor putea sa obtina gratuit informatii referitoare la inscrierea copiilor in invatamantul primar. Numarul este 0 800 816 253.

Director,

Prof. Cornel Șomîcu