Programul ”Școala Altfel” la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș”, 6-10 aprilie 2015

 

 

_DSC0044Printre acțiunile propuse de Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” în parteneriat cu alte instituții, în această săptămână, reținem:

1. ASTRA FILM JUNIOR, manifestare realizată în parteneriat cu AstraFilm Sibiu, luni-miercuri la Ceauru și Bălești și joi la Cornești. Coordonator de proiect: prof. Elena Năgăra(Clasele Pregătitoare-VIII)

2. MESAJUL MEU ANTIDROG, manifestare(concurs, masă rotundă) în parteneriat cu Centrul Județean Antidrog, marți, 7 aprilie 2015, ora 10.00, Ceauru, Coordonator proiect: prof. Ionela Jianu(Clasele V-VIII)

3. SISTEMUL MEDICAL AL JUDEȚULUI GORJ, prelegere aplicativă, invitat managerul general al Spitalului Județean Gorj, dr. Tiberiu Tătaru. Manifestarea este realizată în parteneriat cu Spitalul Județean Gorj și Palatul Copiilor Târgu-Jiu, marți, 7 aprilie 2015, ora 13.00, Cornești. Coordonator proiect: prof. dr. Adelin Ungureanu(Clasele V-VIII)

4. DISCURS DESPRE ALEGEREA PROFESIEI,prelegere aplicativă, invitați consilierul municipal Adrian Tudor și actorul Pompiliu Ciochia. Activitatea este realizată în parteneriat cu Teatrul Dramatic ”Elvira Godeanu” și Consiliul Local Târgu-Jiu, marți, 7 aprilie 2015, ora 11.00, Ceauru. Coordonator proiect: prof. Cornel Șomîcu(Clasele V-VIII)

5.Concursul Interjudețean ”George Emil Palade”, faza pe școală, miercuri 8 aprilie,ora 10.00,în parteneriat cu ISJ Gorj, coordonator prof. Ionela Jianu(Clasele V-VIII)

6. CUPA BĂLEȘTI 2015, întreceri sportive de fotbal și handbal, miercuri-joi, 8-9 aprilie, orele 10.00-14.00, manifestări organizate în colaborare cu Asociația Sportivă ”Bălești”, coordonator prof. Dumitru Firoiu(Clasele I-VIII).

7. CUM NE APĂRĂM ÎN CAZ DE DEZASTRE NATURALE-exercițiu practic la nivelul claselor V-VIII, joi 9 aprilie, ora 8.30, coordonatori prof. Claudia Palcue și Monica Priescu

8. DRUMUL LUI BRÂNCUȘI DIN  ROMÂNIA LA PARIS, masă rotundă,07.04.2015, Cornești, coordonator Monica Priescu și Simona Peptan(clasele V-VIII)

9.PROTEJĂM ASTĂZI PENTRU VIITOR, acțiune ecologică în colaborare cu Primăria și Consiliul Local Bălești, coordonatori: Daniel Drumen, Dumitru Firoiu, Violeta Ilin

10. ROMÂNIA ISTORICĂ ȘI ECONOMICĂ, excursie tematică în județele Gorj și Hunedoara, vineri 10 aprilie2015, coordonator. prof. Elena Năgăra

 

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s