ANUNȚ

 

 

Sc Ceauru   Începând de luni, 27 aprilie 2015, copiii cu vârste cuprinse între trei şi şase ani pot fi reînscrişi pentru anul şcolar 2015/2016 la grădiniţa pe care au frecventat-o şi în acest an. Pentru copiii nou-veniţi în sistem, înscrierile se vor derula în perioada 11 mai – 1 august 2015,  însă procesul de înscriere s-ar putea prelungi şi după această dată, dacă mai există locuri disponibile.

După finalizarea etapei de reînscriere, ocuparea locurilor libere se va face în ordinea descrescătoare grupelor de vârstă: grupa mare (copii de cinci ani), grupa mijlocie (copii de patru ani) şi grupa mică (copii de doi, trei ani).

La nivelul grădinițelor din comuna Bălești înscrierile se fac la grădinițele la care vor studia solicitanții pe baza certificatului de naștere și a unei cereri din partea părintelui. La începutul anului școlar,preșcolarii vor prezenta o adeverință medical  de intrare în colectivitate obținută de la medical de familie.

 

 
Director,                                                                                                                                                         

Șomîcu Cornel                                                                          

                                  

 

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s