Elevii de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” în Proiectul Educațional Județean ”1 DECEMBRIE-ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI”

Şapte şcoli gimnaziale din Gorj şi-au dat mâna pentru realizarea unui proiect educaţional de mare amploare destinat marcării Zilei Naţionale a României. Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” Bălești, Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu” Târgu-Jiu, Școala Gimnazială ”Alexandru Ștefulescu”Târgu-Jiu, Școala Gimnazială ”Constantin Brâncuși” Târgu-Jiu, Școala Gimnazială Nr 1 Rovinari, Școala Gimnazială Nr 1 Motru, Școala Gimnazială Dragotești, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj, Muzeul Judeţean „Alexandru Ştefulescu” şi Serviciul Judeţean Gorj al Arhivelor Naţionale au organizat miercuri, 25 noiembrie 2015, Proiectul educaţional „1 DECEMBRIE-ZIUA NAŢIONALĂ A ROMÂNIEI”.
Au existat trei manifestări distincte de la care vă prezentăm imagini:

1. Concursul de desene ‟România Dodoloață‟ pentru elevi;
2. Simpozionul ”Gorjenii și Marea Unire” pentru cadre didactice;
3. ”Un vis împlinit”-program literar-muzical-coregrafic al elevilor implicați în proiect

Muzeu 3 Muzeu 2 Muzeu 1 DSC00007 DSC00022 DSC00031 DSC00040 DSC00045 DSC00047 DSC00054 DSC00074

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s