Preșcolarii din Bălești au ”Poftă de carte”

caravana-1 caravana-2 caravana-3Așa cum v-am anunțat, în perioada 14 – 18 noiembrie 2016, Asociatia OvidiuRo în parteneriat cu autoritatile judetene a desfășurat Caravana ”Poftă de Carte” în 4 comunitati rurale din judetul Gorj, una din acestea fiind cea din Bălești.

Circa 70 de preșcolari și peste 50 de părinți au participat la întâlnirea cu cei de la Asociația OvidiuRo, fiind familiarizați cu obiectivele caravanei: sustinerea echipelor locale in implementarea Legii 248/2015; identificarea copiilor; informarea parintilor; activitati educationale in gradinita etc.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s