Proiect educațional ”TU ALEGI! ALEGE SĂ FII AJUTAT!

ionela-1 ionela-2 ionela-3 ionela-4Vineri, 18 noiembrie 2016, s-a desfășurat un proiect educațional la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș”-AR Școala Gimnazială Bălești intitulat  ”TU ALEGI! ALEGE SĂ FII AJUTAT!

Manifestarea a fost organizată de Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local Bălești, Biblioteca Comunei Bălești și Direcția de Sănătate Publică Gorj.Coordonatorul proiectului din partea Școlii Gimnaziale ”Antonie Mogoș”-prof. Jianu Ionela.

Elevii au primit sfaturi de la personalul de specialitate al Primăriei Bălești-mediatori sanitari-privind riscurile consumului de tutun, acestea fiind de două feluri: personale și pentru familie. De asemenea, elevii au primit sfaturi cum să depășească bolile de sezon ca răceala și gripa.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s