SĂPTĂMÂNA FRUCTELOR ȘI LEGUMELOR DONATE-o reușită la Bălești, Ceauru și Cornești

fructe-balestiÎn aceste zile la nivelul școlii noastre se desfășoară campania socială Săptămâna Legumelor Și Fructelor Donate, acțiune care vizează toți elevii și toate cele trei școli din comună. Comisia SNAC la nivel de școală, printre care se regăsesc profesorii Elena Năgăra, Ionela Jianu, Cornel Șomîcu, Felicia Constantinescu, Daniel Drumen, Dumitru Firoiu, Raluca Dan, Mirabela Dogaru ș.a., a derulat o serie de acțiuni în această direcție. Cu această ocazie voluntarii au strâns legume şi fructe pe care urmează să le doneze elevilor din familii aflate în dificultate de pe raza localității.

Elena Năgăra, coordonatorul SNAC la nivelul școlii, a declarat pentru revista GRAIUL APELOR: ”Mă bucur că elevii noștri au învățat să fie solidari, să le pese de cei pe care îi au lângă ei. Suntem la prima ediție a acestei manifestări dar cu siguranță vor mai fi și altele”.fructe-1 fructe-2 fructe-3

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s