Circa 500 de elevi și preșcolari din comuna Bălești au primit cadouri de la Moș Crăciun. Ca în fiecare an, tradiția a fost respectată cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Bălești.

În perioada 18-22 decembrie 2023, elevii și cadrele didactice de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” au derulat Programul național ”ȘCOALA ALTFEL”, un loc important revenind pregătirilor pentru venirea lui Moș Crăciun. Preșcolarii și elevii au pregătit programe artistice , scrisori, desene pentru momentele speciale din această perioadă și venirea lui Moș Crăciun.

Primăria și Consiliul Local Bălești, primarul Mădălin Ion Ungureanu, nu i-au uitat pe cei mici nici în acest an. Efortul bugetar a fost unul consistent dar s-a încadrat în sumele alocate în anii trecuți pentru cadourile elevilor și preșcolarilor de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș”.